Tureckie bazary - szaleństwo zakupów

Zaszalej na tureckim targu

Targ, czyli bazar (po turecku: „pazar”) to turecka tradycja. W każdym mieście i niemal każdej wiosce bazary odbywają się co najmniej raz w tygodniu. W centrum Alanyi najsłynniejszy bazar odbywa się w piątki, w drugiej części miasta we wtorki. Poniżej zobacz listę wszystkich bazarów w konkretne dni tygodnia. Odwiedź ten, który jest najblizej Twojej okolicy i cieszę się lokalnym folklorem i świetnymi cenami.

Bazary trwają od rana do wieczora. Poza przyjemnym spacerem między alejkami, cieszeniem oczu kolorami, zapachami i smakami, można posłuchać jak nawołują klientów sprzedawcy, żartując i przekrzykując się nawzajem. Na bazarze warto kupić: przyprawy, pamiątki, orzeszki i bakalie, a także pyszne świeże owoce i warzywa. Co prawda nie namawiamy do zakupu podróbek markowej odzieży, ale gwarantujemy, że będzie w czym wybierać :)

Kupując artykuły spożywcze, zawsze smakujcie, wybierajcie. Nie kupujcie tureckich słodyczy w foliowanych pudełkach, do których nie możecie zajrzeć. Można wtedy trafić niestety na słodycze przeterminowane, twarde. Nie będą przypominały słynnych tureckich smakołyków.

W centrum Alanyi znajduje się świetny market Şekerciler (czyt. szekerdżiler) - sprzedają tam przyprawy, słodycze, chałwę, orzeszki, herbatę i kawę bardzo dobrej jakości - w podobnej cenie co na bazarach. Kupując coś na wagę można tam poprosić o zapakowanie w pudełko lub zafoliowanie próżniowo (np. orzeszków) by zachowały świeżość aż do Państwa powrotu do Polski. Ceny w tego typu marketach nie podlegają targowaniu (można też płacić w obcej walucie np. euro i kartą)!

Bazary tureckie - w jakie dni tygodnia?

Alanya centrum - piątek
Alanya zachód - wtorek
Alanya dzielnica Oba - poniedziałek
Mahmutlar - środa, sobota
Tosmur - czwartek
Konakli - środa
Avsallar/Turkler - niedziela
Side - sobota
Okurcalar - piątek
​Manavgat - poniedziałek, czwartek

Udanych zakupów! Przypominamy, że najsłynniejszy bazar w Alanyi możecie odwiedzić podczas naszej wycieczki Alanya City Tour. Zapraszamy do rezerwacji!

Napisz do nas