Komentarz dot. bezpieczeństwa

W związku z aktualizacją komunikatu MSZ odnośnie Turcji i wielką ilością pytań i telefonów do naszego biura w ostatnich dniach, poniżej nasz komentarz:


1. Komunikat MSZ nie odradza podróży do Turcji całkowicie, tylko w jej jeden rejon, w który zazwyczaj rzadko odwiedzany jest przez polskich turystów i grupy wycieczkowe. Pozostałą ogromną część tego kraju uznano za przyjazną turystom - czyli tak jak dotąd. 

2. Rejon graniczący z Syrią i Irakiem, który uznawany jest za ryzykowny, jest od Alanyi i innych kurortów turystycznych oddalony o ok. 1000 km. Dla porównania jest to dystans taki, jak z Warszawy do Kijowa czy z Poznania do Brukseli. Zwykle nie zdajemy sobie sprawy, jakim Turcja jest dużym krajem.

3. W Alanyi i większej części Turcji życie toczy się jak zawsze. Nie ma w tej chwili żadnych przesłanek do tego, aby myśleć, że będzie tutaj niebezpiecznie. "Ryzyko" to bardzo pojemne słowo. Ryzyko jest i w Turcji jak i Hiszpanii. W Paryżu, Berlinie i na Bali. Wszędzie. Takie niestety mamy czasy. 

4. Wycieczki fakultatywne, objazdowe, przebiegają bez przeszkód jak dotychczas. Zarówno organizowane przez nasze biuro, jak i innych organizatorów. W tej chwili wypoczywają w Turcji setki tysięcy turystów z całego świata. Oferta żadnego z biur nie została jak dotąd zawieszona.

 

5. Turcja jest ogromnym, bezpiecznym krajem, jednym ze stabilniejszych Państw regionu, członkiem NATO od 1952 roku, o drugiej najliczebniejszej armii w NATO. Szczerze wierzymy w to, że działania wojskowe związane z walką z terroryzmem szybko zakończą się sukcesem.

6. Rozumiemy Państwa obawy, strach i wątpliwości. Media, szczególnie polskie, w ostatnich dniach bardzo skupiły się na Turcji, jednak wiele informacji podawanych jest z błędami, bez zachowania dziennikarskiej rzetelności i obiektywizmu. Warto o tym pamiętać.

 
 
Data: 29.07.2015, Alanya
 
 
Pełna treść komunikatu MSZ z dnia 27.07.2015:
 

W związku z działaniami zbrojnymi na pograniczu turecko-syryjskim oraz turecko-irackim i niestabilną sytuacją również w innych rejonach południowo-wschodniej Turcji, Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo zaleca obywatelom polskim powstrzymanie się od podróży w te regiony kraju, osobom tam przebywającym czasowo rozważenie ich opuszczenia, a mieszkającym na stałe zachowanie szczególnej ostrożności. Osoby przebywające w ww. regionach Turcji powinny bezwzględnie stosować się do zaleceń tureckich sił porządkowych.

Sytuacja bezpieczeństwa w pozostałych regionach Turcji nie uległa zasadniczej zmianie, nadal jest to kraj przyjazny turystom, w którym jednak nie można wykluczyć zagrożenia atakami terrorystycznymi. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zachowanie ostrożności podczas pobytu w większych aglomeracjach miejskich i skupiskach turystycznych oraz unikanie wszelkich zgromadzeń w miejscach publicznych, jak również ścisłe stosowanie się do zaleceń władz tureckich i organizatorów pobytów turystycznych.

Źródło: https://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/turcja___aktualizacja_ostrzezenia_dla_podrozujacych_2


Bilety lotnicze i autokarowe

Zapraszamy do rezerwacji biletów lotniczych - trasy krajowe (Turcja) i międzynarodowe. Bilety autokarowe i promowe - trasy krajowe.
Prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub osobisty w biurze.
 
 
 
 

Wycieczki objazdowe

Organizujemy objazdówki i pielgrzymki po Turcji, zarówno autokarowe jak i samolotowe, o różnej długości trwania i różnym standardzie. Piloci w języku polskim, angielskim i niemieckim. Wyjazdy przez cały rok.
 
- Komfortowe środki transportu (autokar, bus)
- Ciekawe programy zwiedzania
- Rzetelna realizacja
- Dobre hotele 
 
 
 
Zapraszamy do współpracy. 

Incoming - obsługa firm i grup

Asi Turizm jest młodym ale niezwykle doświadczonym partnerem dla zagranicznych firm i biur podróży. Obsługiwaliśmy zarówno duże grupy kilkuset osobowe, jak i kameralne grupki vip. Pracowaliśmy z kontrahentami nie tylko z Polski, ale i innych krajów na całym świecie.
 
Nawiązujemy współpracę z firmami zagranicznymi w zakresie kompleksowej obsługi grup przyjazdowych zarówno pobytowych jak i objazdowych: transfery, współpraca z hotelami, zapewnienie obsługi anglojęzycznej lub polskojęzycznej (piloci, przewodnicy), całkowita realizacja wycieczek fakultatywnych, transfery na lotnisko, konferencje, itp.
 
Nasze atuty to:
 
- elastyczność i możliwość pełnego dostosowania oferty do wymogów kontrahenta

- wzorowa opinia i kontakty w lokalnym środowisku turystyczno-hotelarskim

- doświadczona kadra pracowników tureckich i polskich
 
- konkurencyjne ceny

- swobodne poruszanie się w środowisku internetowym i nieszablonowe pomysły na wykorzystywanie internetu w efektywnej sprzedaży i obsłudze turystów incoming


Zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Transfery z lotniska

Oferujemy komfortowe transfery prywatne (vip) lub dzielone (shared shuttle) z lotniska w Antalyi lub Gazipasy do Alanyi/Side i okolic (pod wskazany adres). Pojazdy klimatyzowane!
 
Informacje bliższe pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
FAQZarezerwuj teraz!

Biuro Alanya Online jest najlepszym biurem jakie do tej pory spotkaliśmy w czasie naszych wyjazdów zagranicznych. Obsługa biura jest na najwyższym poziomie, piloci wycieczek są bardzo profesjonalni a z biurem jest wzorowy kontakt.  Posiadają bardzo szeroki i atrakcyjny pakiet wycieczek i każdy znajdzie coś dla siebie. Polecamy każdemu kto chce przeżyć niezapomniane chwile w przepięknej Turcji.

Mariusz i Ania Ciongwa 
 


Więcej…

O nas

logoasiturizm1Nazywamy się Asi Turizm, jesteśmy licencjonowanym tureckim biurem podróży. Nasz pełen pasji zespół stanowią Polacy i Turcy z bogatym doświadczeniem w turystyce. Organizujemy wycieczki lokalne, wyjazdy objazdowe, prywatne i firmowe. Naszą dewizą jest wysoka jakość usług i zadowolenie turystów przy jednocześnie rozsądnej cenie. Dowiedz się więcej

bookZapraszamy do zakupu książki "Turcja. Półprzewodnik obyczajowy"

 

Wystaw nam opinię:

holidaycheck2

 

Aktualności